Adwokat Jastrzębie-Zdrój, Kancelaria Adwokacka, prawnik

Adwokat Jastrzębie-Zdrój – doradzamy i udzielamy porad prawnych oraz świadczymy usługi adwokackie i pomagamy na każdym etapie sprawy. Naszym celem jest zapewnienie Klientom pomocy prawnej na najwyższym poziomie. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i szczegółowo analizujemy każdy problem tak, aby doskonale chronić interesy naszych Klientów.

W zakres usług świadczonych przez Kancelaria Adwokacka Jastrzębie-Zdrój wchodzą m.in.:

 • udzielanie porad prawnych z zakresu prawa karnego, cywilnego, rodzinnego, spadkowego oraz separacji i rozwodów;
 • reprezentowanie naszych Klientów w Sądach;
 • opracowanie strategii postępowania oraz dalszych kroków działania, a także ustalenie linii obrony lub oskarżenia;
 • przygotowywanie umów, wniosków, aktów oskarżenia, pozwów, zawiadomień oraz innych tego typu dokumentów.

Adwokat Jastrzębie-Zdrój

Adwokat Jastrzębie-Zdrój podczas zajmowanie się Twoją sprawą w pierwszej kolejności przygotuje wstępną analizę, dzięki czemu szybko otrzymasz informację zwrotną, jakie kroki i działania możesz w danej sprawie podjąć. Pamiętaj, że każdy adwokat zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej, dlatego możesz mieć do niego pełne zaufanie.

Jest to podstawowa zasada obowiązująca w tym zawodzie i dająca pewność, że ochrona interesów Klienta będzie prowadzona z zachowaniem poufności i dyskrecji. Kancelaria Adwokacka Jastrzębie-Zdrój udzieli Klientom porad prawnych, które pozwolą Klientowi zorientować się, jakie w danej sytuacji ma możliwości prawne i jakie są szanse na pozytywne zakończenie jego problemu.

Zajmiemy się Twoją sprawą i będziemy Cię reprezentować w Sądzie, jeśli Twoja sprawa tego wymaga. Bardzo ważna jest dla nas ochrona interesów naszych Klientów, co sprawia, że do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i zawsze szukamy korzystnych rozwiązań. Na bieżąco monitorujemy status danej sprawy i jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszymi Klientami, dzięki czemu zawsze mają oni aktualne informacje.

Jak wygląda współpraca z Kancelarią Adwokacką w Jastrzębiu-Zdroju?

Z reguły współpraca z naszą Kancelarią Adwokacką rozpoczyna się od spotkania z naszym adwokatem w Jastrzębiu-Zdroju, chociaż udzielamy również porad prawnych za pośrednictwem telefonu lub drogą mailową. Jak wygląda sama współpraca?

W pierwszej kolejności musimy poznać problem, z którym Klient do nas przychodzi. Dobrze, gdy Klient ma gdzieś zapisane wszystkie potencjalnie istotne informacje o sprawie, dzięki temu nie ma ryzyka, że zapomni powiedzieć nam o czymś istotnym w trakcie tej wizyty. Przeanalizujemy również dostarczoną przez Klienta dokumentację.

To wszystko pozwoli nam poznać charakter problemu oraz określić jakiej dziedziny prawa dotyczy dana sprawa (czy jest to prawo rodzinne, cywilne, karne itp.). Dzięki temu będziemy w stanie przedstawić Klientowi możliwości rozwiązania tej sprawy oraz kolejne jej etapy. Na tym etapie najczęściej określamy również warunki współpracy takie jak zakres usług, terminy oraz wysokość wynagrodzenia za świadczone usługi.

Jako Kancelaria Adwokacka podchodzimy indywidualnie do każdej sprawy, z tego względu kwotę wynagrodzenia ustalamy dopiero po zapoznaniu się z nią. Dopiero wtedy możemy wyjaśnić Klientowi jego sytuację oraz ustalić zakres usług, których dana sprawa będzie wymagała.

Każda sprawa jest inna, dlatego zastosowanie indywidualnego podejścia jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać takie działania, które pozwolą nam na najlepszą ochronę interesów Klienta. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się nawet najtrudniejszych i bardzo wymagających spraw.

Kancelaria Adwokacka Jastrzębie-Zdrój

Nasze usługi świadczymy Klientom z Jastrzębia-Zdrój i z okolic. Do naszych specjalności należą przede wszystkim:

 • prawo karne;
 • prawo rodzinne;
 • prawo spadkowe;
 • prawo cywilne;
 • separacje i rozwody.

Naszym Klientom dostarczamy pomoc prawną oraz usługi najwyższej jakości. Najważniejsza dla nas jest ochrona interesów Klienta oraz jego praw. Nasze relacje z Klientem opierają się na wzajemnym zaufaniu, co wynika przede wszystkim z obowiązującej nas tajemnicy adwokackiej.

Do zleconych nam spraw podchodzimy z zaangażowaniem, każdą z nich rozpatrujemy indywidualnie, tak żeby dogłębnie przeanalizować każdy problem naszego Klienta. Pozwala nam to na opracowanie konkretnego planu działania i przedstawienie oferty współpracy.

Nie tylko reprezentujemy naszych Klientów podczas postępowań przed Sądami, ale również doradzamy im na każdym etapie sprawy oraz udzielamy informacji o aktualnym statusie postępowania.

Prawo karne

Jednym z obszarów prawa, w którym się specjalizujemy jest prawo karne. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Jako obrońca lub jako pełnomocnik pokrzywdzonych reprezentujemy naszych Klientów zarówno postępowaniu przygotowawczym, jak i sądowym.

W przypadku prawa karnego sprawa najczęściej dotyczy wolności Klienta, dlatego nasi doświadczeni adwokaci pomagają Klientom na każdym etapie ich sprawy. Bierzemy udział w postępowaniu przygotowawczym, procesie, pomagamy w sporządzaniu pism i apelacji, a także reprezentujemy Klienta w Sądzie.

Jesteśmy w stanie Ci pomóc w następujących tematach z zakresu prawa karnego:

 • różne pisma: wnioski, zawiadomienia, apelacje, zażalenia czy skargi kasacyjne;
 • złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa;
 • wniosek o zawieszenie wykonania kary;
 • odroczenie wykonania kary;
 • wniosek o przedterminowe zwolnienie;
 • dozór elektroniczny;
 • wstrzymanie;
 • wniosek o wokandę;
 • wokanda;
 • prywatny akt oskarżenia;
 • przedstawienie zarzutów;
 • akt oskarżenia;
 • sporządzanie opinii prawnych;
 • obrona osób podejrzanych i oskarżonych;
 • reprezentowanie pokrzywdzonych osób i dochodzenie ich roszczeń;
 • reprezentowanie wnioskodawców.
Prawo rodzinne

Dysponujemy sporym doświadczeniem w prowadzeniu spraw z tej dziedziny prawa. Udzielamy porad prawnych związanych z separacją i rozwodem, podziałem majątku, a także z ustaleniem kontaktów z dzieckiem. Zdajemy sobie sprawę, że w większości są to trudne i bolesne sprawy dla naszych Klientów.

Dlatego otaczamy ich opieką i podchodzimy do ich spraw indywidualnie, tak aby być w stanie jak najlepiej bronić ich interesów. Podczas pierwszego spotkania przeanalizujemy Twoją aktualną sytuację. Obejrzymy zgromadzone przez Ciebie dokumenty, dowody i inne istotne informacje i przedstawimy Ci działania i kroki, które można w tej sytuacji podjąć.

Najczęściej prowadzimy sprawy rodzinne dotyczące:

 • separacji i rozwodów;
 • podziału majątku;
 • uregulowania kontaktów z dzieckiem;
 • rozdzielności majątkowej;
 • władzy rodzicielskiej – jej przywrócenia, ustalenia lub ograniczenia.

W jakich sprawach spadkowych Adwokat Jastrzębie-Zdrój może Ci pomóc?

Jako Kancelaria Adwokacka zapewniamy również pomoc prawną i prowadzenie spraw związanych z prawem spadkowym. Ta dziedzina prawa wymaga naprawdę dużego doświadczenia oraz indywidualnego podejścia i dokładnie to jesteśmy w stanie Ci zapewnić. Reprezentujemy zarówno spadkodawców, jak i spadkobierców, uprawnionych do zachowku, jak i obdarowanych darowizną.

Sprawy z tej dziedziny prawa często wymagają długotrwałej analizy wielu różnych dokumentów, bardzo często archiwalnych. Nasza Kancelaria zajmie się tą analizą, a następnie w oparciu o nią, przygotuje najlepszą strategię dla Klienta, która pozwoli mu skutecznie chronić jego interesy.

Poinformujemy Klienta o tym, jakie kroki sądowe oraz procedury administracyjne i notarialne powinny być przez niego podjęte. Pomożemy naszym Klientom w takich tematach jak:

 • zasady dziedziczenia;
 • spadek – wysokość zachowku i udziały;
 • zachowek;
 • rozliczanie darowizn przekazanych za życia.
Prawo cywilne

Prawo cywilne to szeroka dziedzina prawa, która zajmuje się przede wszystkim regulowaniem stosunków majątkowych i niemajątkowych między równorzędnymi podmiotami (takimi, z których żaden nie jest podporządkowany drugiemu – są sobie równi względem prawa). Prawo cywilne obejmuje swoim zakresem relacje i stosunki pomiędzy osobami fizycznymi i prawnymi, a także organizacjami, które nie mają osobowości prawnej.

Nasza Kancelaria Adwokacka nie tylko zajmie się wszelkimi wnioskami i będzie reprezentowała Klienta w postępowaniu cywilnym, ale również weźmiemy na siebie apelacje, pozwy i monitorowanie przebiegu sprawy. Zadbamy również o wykonanie wszystkich czynności w wymaganym terminie.

Do najczęściej występujących spraw z dziedziny prawa cywilnego zalicza się:

 • prawo rzeczowe – zniesienie współwłasności, zasiedzenia, ochrony posiadania;
 • dział spadku, darowizna, zachowek;
 • obrót nieruchomościami, najem, dzierżawa;
 • dobra osobiste – odszkodowania za naruszenie;
 • odszkodowania i zadośćuczynienia (dotyczące np. wypadków komunikacyjnych lub błędów w sztuce lekarskiej);
 • spory wynikające z umów oraz ich nienależytego wykonania.

Kancelaria Adwokacka Jastrzębie-Zdrój - jak możemy Ci pomóc?

Warto pamiętać, że adwokat jest zawodem zaufania publicznego i działa w oparciu o zasadę tajemnicy zawodowej. Pozwala to Klientowi na obdarzenie swojego adwokata pełnym zaufaniem. Wszystkie porady prawne podczas których dochodzi do wymiany wielu poufnych informacji muszą być przez adwokata utrzymywane w tajemnicy.

Co więcej czas obowiązywania tajemnicy zawodowej jest nieograniczony. Nawet po zakończeniu sprawy i tym samym współpracy z Klientem adwokat w dalszym ciągu musi zachować w tajemnicy to, czego się dowiedział. Obowiązek ten został określony przepisami prawa i dotyczy prawników, adwokatów i radców prawnych.

Kancelaria Adwokacka Jastrzębie-Zdrój udzielając porad prawnych na podstawie uzyskanych informacji i otrzymanych dowodów pozwala Klientowi na zorientowanie się, w jakiej sytuacji się on znajduje i co może w danym momencie zrobić. Kancelaria świadczy kompleksowe usługi – udziela porad prawnych i doradza, a oprócz tego prowadzi i monitoruje sprawy Klienta.

Zadzwoń +48 728 392 375