Adwokat Rybnik, Kancelaria Adwokacka, prawnik

Adwokat Rybnik Agata Lasek zapewniamy usługi adwokackie oraz pełną pomoc prawną na każdym etapie prowadzenia sprawy. Od udzielania porad prawnych, po wytyczenie ścieżki obrony czy oskarżenia, sporządzanie umów oraz reprezentowanie Klienta w Sądach (prawo karne, rodzinne, cywilne, spadkowe).

Kancelaria Adwokacka Rybnik - naszym celem jest świadczenie kompleksowej pomocy prawnej na najwyższym poziomie dla osób fizycznych jak i podmiotów gospodarczych. Działamy szybko i skutecznie przy zachowaniu pełnej dyskrecji i tajemnicy zawodowej, którą są objęci adwokaci.

Sprawy, które trafiają do naszej Kancelarii Adwokackiej w Rybniku są wstępnie szczegółowe analizowane przez naszego adwokata w Rybniku. To pozwala naszym Klientom otrzymać rzetelną odpowiedź, która zawiera informacje na temat tego, jakich efektów możemy się spodziewać w danym przypadku.

Na początku udzielamy porad prawnych na temat wstępnych możliwości i kroków, które można podjąć. Następnie nasi adwokaci zajmują się prowadzeniem całej sprawy. Pilnujemy interesów naszego Klienta i dokładamy wszelkich starań, aby uzyskać pożądany efekt. Adwokat Rybnik pozostaje w stałym kontakcie z Klientem i na bieżąco monitoruje prowadzone dla Niego sprawy.

Szybki Kontakt

Jak wygląda współpraca z Adwokatem Rybnik

Usługi świadczone przez naszą Kancelarię Adwokacką w Rybniku mogą być realizowane w naszej siedzibie lub drogą telefoniczną i mailową. Adwokat Rybnik jest również w stanie dojechać do miejsca, które wskaże Klient. Zastanawiasz się jak wygląda i przebiega współpraca z adwokatem?

Na początek Klient przedstawia szczegółowo na czym polega jego problem prawny. Warto zapisać sobie wszelkie informacje, które mogą się przydać, żeby później o nich nie zapomnieć. Oczywiście pomocna będzie tutaj wszelka dokumentacja związana z daną sprawą.

To pomoże ustalić z jakim typem sprawy mamy do czynienia np. sprawy rodzinne, notarialne, cywilne, karne. Porada prawna, którą otrzymamy od adwokata w Rybniku pozwoli nam się zorientować w sytuacji oraz możliwościach rozwiązania problemu. Następnie, gdy wiemy już na czym polega problem, możemy ustalić zasady współpracy takie jak np.: terminy, wysokość wynagrodzenia, zakres usług.

adwokat rybnik kancelaria adwokacka prawnik

Jeśli chodzi o wynagrodzenia dla adwokata Rybnik to wszystko zależy od tego jaki zakres działań ma zostać podjęty. Każda sprawa i sytuacja jest inna, dlatego rozwiązanie danej sprawy będzie różnić się dla każdego Klienta.

Stawiamy na indywidualne dopasowanie czynności, które należy wykonać dostosowanych do danego problemu. Indywidualne podejście do powierzonych nam spraw, pozwala naszej Kancelarii Adwokackiej podjąć się nawet najbardziej wymagających problemów prawnych.

Kancelaria Adwokacka Rybnik

Nasza Kancelaria Adwokacka w Rybniku posiada siedzibę zaledwie kilka minut spacerem od rynku na ul. Tadeusza Kościuszki 16. Chociaż Kancelaria zlokalizowana jest w Rybniku to współpracujemy z Klientami z całego Śląska i okolic. Specjalizujemy się w prawie karnym, rodzinnym, cywilnym, spadkowym.

Naszym celem jest zapewnienie indywidualnego podejścia do każdej sprawy powierzonej naszej Kancelarii Adwokackiej. Nasi adwokaci w Rybniku zapewniają Państwu kompleksową pomoc w problemach prawnych. Obrona interesów Klientów to dla nas priorytet. Budujemy relacje, które opierają się na zaufaniu oraz pełnej dyskrecji do której każdy adwokat udzielając porady prawnej czy prowadząc sprawę jest obowiązany.

Jako Kancelaria Adwokacka Rybnik zapewniamy stałe wsparcie na każdym z etapów postępowania przedsądowego. Nasi adwokaci w Rybniku reprezentują Klientów przed sądami administracyjnymi i powszechnymi. W trakcie każdej sprawy Klient jest na bieżąco informowany o jej postępach i wyniku.

Prawo karne

Od wielu lat specjalizujemy się w prowadzeniu spraw karnych. Reprezentujemy Klientów jako obrońca oskarżonych i pełnomocnik pokrzywdzonych. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie postępowania przygotowawczego, karnego i sądowego. Reprezentujemy Klientów w postępowaniu przygotowawczym oraz w postępowaniu sądowym.

Nasza Kancelaria stara się przeprowadzić Klienta przez każdy etap postępowania karnego w sposób jak najbardziej dla niego komfortowy. W jakich tematach może Ci pomóc adwokat Rybnik:

 • Wszelkie pisma typu: wnioski, zawiadomienia, zażalenia, apelacje, skargi kasacyjne
 • Składanie zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa
 • Odroczenie wykonania kary
 • Wniosek o przedterminowe zwolnienie
 • Wniosek o wokandę
 • Wstrzymanie
 • Wokanda
 • Wniosek o zawieszenie wykonania kary
 • Dozór elektroniczny
 • Prywatny akt oskarżenia
 • Przedstawienie zarzutów
 • Zarzuty
 • Akt oskarżenia
 • Reprezentowanie osób, które zostały pokrzywdzone przestępstwem i dochodzenie ich roszczeń
 • Obrona osób podejrzanych i oskarżonych
 • Sporządzanie opinii prawnych
 • Reprezentowanie wnioskodawców (np. za niesłuszne skazanie)

Adwokat do spraw rodzinnych w Rybniku

Nasza kancelaria adwokacka w Rybniku zapewnia pełne wsparcie w zakresie spraw rozwodowych. Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu, które nacechowane jest dużym ładunkiem emocjonalnym. Adwokat do spraw rodzinnych w Rybniku, będzie w tym czasie nieocenioną pomocą w sprawach związanych z rozwodem.

Często takie sprawy rozwodowe to skomplikowane procesy, które wymagają wnikliwej i szczegółowej analizy danej sprawy. Rozwód jest obecnie dopuszczalny w przypadku, gdy między małżonkami doszło do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego.

Świadczymy kompleksowe usługi prawne od pozwów rozwodowych i reprezentowania Klienta przed sądem, po podział majątku, alimenty, ustalenie kontaktów z dziećmi.

 • Pozwy z orzeczeniem lub bez orzekania o winie oraz sporządzanie odpowiedzi na pozwy o rozwód
 • Reprezentujemy naszych Klientów w sprawach rozwodowych i o separację
 • Porady prawne odnośnie tematów związanych z rozwodem takich jak uregulowanie kontaktów z dzieckiem, podział majątku

Prawo rodzinne

Świadczymy porady prawne oraz prowadzimy sprawy z zakresu prawa rodzinnego, takie jak: rozwody, separacje, podział majątku, uregulowanie kontaktów z dziećmi. Takim sprawom zawsze towarzyszą spore emocje, dlatego adwokat jest w stanie udzielić nam porad, które pomogą nam podjąć słuszne decyzje oraz zapewnić komfort i bezpieczeństwo swoich bliskich.

Na bazie dostarczonych przez Ciebie informacji oraz dowodów, uwzględniając wszystkie za i przeciw, przedstawimy dostępne opcje i przygotujemy strategię zgodnie z Twoją decyzją. Najczęściej prowadzone sprawy rodzinne:

 • rozwody, separacje
 • podziały majątku
 • alimenty
 • władza rodzicielska - przywrócenie, ustalenie i ograniczenia
 • uregulowanie kontaktów z dziećmi
 • rozdzielność majątkowa
Prawo spadkowe

Adwokat w Rybniku świadczy pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego dla spadkobierców, obdarowanych, uprawnionych do zachowku, jak również spadkodawców. Nasza Kancelaria Adwokacka udziela porad prawnych oraz prowadzi sprawy i negocjacje we wszystkich zagadnieniach związanych z tą dziedziną prawa.

Adwokat pomoże zorientować się w jakiej sytuacji prawnej się znaleźliśmy po śmierci spadkodawcy oraz doradzi jakie dalsze działania i procedury notarialne, sądowe, administracyjne należy podjąć, aby taki spadek przyjąć bądź też odrzucić.

Każda ze spraw prawa spadkowego wymaga szczegółowej i indywidualnej analizy, dzięki której można zrozumieć sytuację Klienta i zaproponować najlepsze rozwiązania danego problemu. Adwokat pomoże Ci m.in. w takich tematach jak:

 • dział spadku - wysokość zachowku i udziały
 • zasady dziedziczenia
 • rozliczanie darowizn przekazanych za życia
 • zachowek
Prawo cywilne

Udzielamy porad prawnych, sporządzamy i opiniujemy umowy. Nasza Kancelaria Adwokacka prowadzi i reprezentuje Klientów w sprawach sądowych, jak również wykonuje pisma procesowe, apelacje i pozwy. Prawo cywilne to jedna z najobszerniejszych dziedzin prawa, która reguluje stosunki między osobami fizycznymi, prawnymi, jednostkami organizacyjnymi (niebędące osobami prawnymi). Najczęściej spotykane rodzaje spraw z zakresu prawa cywilnego:

 • obrót nieruchomościami, najem, dzierżawa
 • dział spadku, zachowek, darowizna
 • odszkodowania i zadośćuczynienia (np. przy wypadkach komunikacyjnych, błędach medycznych)
 • prawo rzeczowe - zniesienie współwłasności, zasiedzenia, ochrony posiadania
 • dobra osobiste - odszkodowania za naruszenie
 • spory wynikające z umów oraz ich nienależytego wykonania

Adwokat Rybnik, prawnik

Adwokat to zawód zaufania publicznego, którego immanentną cechą jest tajemnica adwokacka. Oznacza to, że wszystkie informacje, które są przekazywane przez Klienta w ramach udzielenia pomocy prawnej, muszą być zachowane przez adwokata w tajemnicy.

Taka tajemnica zawodowa nie może być ograniczona w czasie. Ta zasada jest niezwykle ważna i jest ona fundamentem, który umożliwia skuteczne świadczenie usług prawnych oraz zbudowanie zaufania Klienta do adwokata, co jest podstawą relacji z Klientem.

Dzięki temu Klient ma pewność, że Kancelaria Adwokacka podejmie wszystkie dozwolone prawem czynności w celu ochrony interesów Klienta. Warto pamiętać, że zachowanie tajemnicy zawodowej, które jest uregulowane w prawie, odróżnia adwokata od osób, które świadczą pomoc prawną, ale nie posiadają tego zawodowego tytułu.

Porady prawne udzielane przez adwokata w Rybniku pozwalają uzyskać Klientom informacje, które ułatwią im podjęcie dalszych kroków w rozwiązaniu ich problemu prawnego. Współpraca z Kancelarią Adwokacką pomoże przyjąć odpowiednią strategię działania i przejść przez niezbędne formalności i procedury.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy, doradztwo lub porady prawnej, mogą Państwo umówić się na spotkanie z naszym adwokatem w Rybniku osobiście lub też telefonicznie.

Zadzwoń +48 728 392 375